SabancıDx, Firmalara Verimli ve Güvenli Bir Dijital Dönüşüm Yolculuğu Sunuyor

SabancıDx, tüm sektörlerdeki firmalara, yapay zekâ, ileri veri analitiği, robotik iş gücü ve siber güvenlik gibi yeni nesil teknolojileri temel alan, verimlilik ve güvenlik odaklı dijital dönüşüm imkânı sunuyor. Sabancı Holding’in “Yeni Neslin Sabancı’sı” vizyonu doğrultusunda kurulan SabancıDx’in hedefinde Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etmek ve yazılımın gücüyle dünyaya açılmak var.
SabancıDx’in global standartlarda geliştirdiği SaaS ürünleri arasında dijital B2B satınalma platformu Pratis’in yanı sıra e-Dönüşüm platformu Edoksis, çimento sektöründe akıllı çözümler sunan CDx, dijital insan kaynakları çözüm ailesi HrWe çatısı altında ise HR Web, Perfx ve Thanxie bulunuyor.
Satınalma Süreçlerinde Dijital Dönüşüm
Dijital B2B satınalma platformu Pratis, güçlü alıcı firmaları 70 farklı ülkeden sektörlerine göre ayrılmış 35.000’i aşkın referanslı tedarikçiyle bir araya getiriyor. Yıllık 3,2 milyar dolar işlem hacmi ve 70.000’den fazla e-pazarlık imkânı yaratan Pratis, e-satın alma ve e-ihale süreçlerinde şeffaflık, hız, esneklik ve kolaylık sağlıyor.
Sektörlerinde uzman tedarikçilerle Pratis platformunda buluşan alıcı firmalar, ortalama yüzde 14 fiyat avantajı ve e-ihalelerde yüzde 60’a varan tasarruf imkanıyla stratejik satınalma ve e-ihale süreçlerini en optimum maliyetle gerçekleştirebiliyor.
Pratis ile firmalar iş güvenliği ekipmanlarından mekanik, hırdavat ve tesisat malzemelerine, ambalaj malzemelerinden elektrik ve elektronik malzemelerine, kırtasiye malzemelerinden kimyasallara, hammaddeden sarf malzemeye kadar 375 farklı ürün ve hizmet grubunda satınalmalarını online ortamda gerçekleştirebiliyor.
Pratis Satın Alma Dünyasını İleri Veri Analitiği ve RPA ile Buluşturuyor
Pratis, ileri veri analitiği ile açılan ihalelerde geriye dönük son 5 yıla ait verileri analiz ediyor ve alıcı firmalara, ihtiyaçlarına en uygun tedarikçi firma konusunda öneride bulunurken tedarikçi firmalara da yeni satış fırsatları sunuyor.
RPA teknolojisi, 24 saat kesintisiz çalışma prensibiyle departman performansını ortalama 7 ila 15 kat arasında yükseltiyor. Alıcı firmalar Pratis kullanırken aynı zamanda SabancıDx güvencesiyle Robotik Süreç Otomasyonu hizmetinden de faydalanarak satın alma süreçlerinde tedarikçi yönetiminden teklif yönetimine, ihale oluşturmadan kontrat uyumluluğu kontrolüne kadar geniş bir yelpazede verimlilik artışı sağlayabiliyor.
Pratis hakkında detaylı bilgi için www.pratis.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

3 + 6 =

DÜZENLEYENLER

Eski Büyükdere Cad. No:61, Tacirler İş Merkezi, Blok A Kat:2 Levent / İSTANBUL
+90 532 323 00 48
info@tusmod.org

Kore Şehitleri Cad. Yonca Apt. A Blok No: 1/5
Zincirlikuyu / Şişli / İstanbul – TÜRKİYE
+90 212 267 05 09
marketing@ekspoturk.com